Jedna z odstrašujících stránek islámu: dětská indoktrinace. V tomto propagačním videu pro islámskou „mučednickou smrt“ se malý jordánský chlapec vydá na cestu do Jeruzaléma, aby zemřel „hrdinnou smrtí“. (Foto: Facebook)

Ještě předtím mluví chlapec se svou matkou a řekne jí, že jde na "dlouhou cestu", ze které se možná nevrátí.

"To není velký problém, mami," vysvětluje odhadem čtyřletý chlapec své matce, který chce zemřít za Alláha v Jeruzalémě.

Video bylo zveřejněno společností Gaza TV Media na YouTube 7. dubna, podle Memri-TV. Chlapec by měl být Amir Al-Khasawne. Ve videu ho vidíte pochodovat na ulici s prakem a hračkou. Když se ho jeho matkazeptá, kam chce jít, odpoví: „Odcházím na dlouhou cestu. Možná se nevrátím“.

Amir říká své matce, že jde do Jeruzaléma, aby pomstil smrt „mučedníka“ Omar Abu Laila.

17. března, Abu Laila smrtelně bodl Sgt. Gal Keidana na křižovatce Ariel u stejnojmenné osady West Bank, popadl vojákovu zbraň a zahájil palbu, zasáhl Rabbiho Achiada Ettingera, pak ukradl vozidlo a zmizel. Keidan byl mrtvý na místě a Rabbi Ettinger, podlehl zranění o den později.

Abu Laila byl zabit v přestřelce s vojáky blízko Ramallahu. Izraelské síly poté zdemolovali domov palestinského teroristu, který zabil rabína a vojáka. Izrael je přesvědčen, že demolice domů teroristů jsou účinným prostředkem k odrazování od budoucích útoků

V slzách volá Amir, připravený na válku: „Pro Boha, ó Arabi! To je Jeruzalém! Je to cíl mé noční cesty a Nanebevstoupení Proroka! Prodali jste Jeruzalém!“, tak končí svůj bojový projev.