Agentura The Associated Press uvedla, že tajná služba Spojených států (United States Secret Service, USSS), uvedla, že z fondů na pomoc pro podniky a jednotlivce během epidemie covid-19 bylo zpronevěřeno zločinci nejméně téměř 100 miliard amerických dolarů. (Foto: Flickr)

Ministerstvo práce Spojených států uvedlo, že naprostá většina ukradené částky pochází z podvodů v nezaměstnanosti a až 87 miliard dolarů na dávky mohlo být vyplaceno nesprávně.

Americká tajná služba uvedla, že při vyšetřování pojištění v nezaměstnanosti a úvěrových podvodů zabavila více než 1,2 miliardy dolarů a prostřednictvím spolupráce s finančními institucemi a státními vládami získala zpět více než 2,3 miliardy dolarů ukradených finančních prostředků.

V současné době bylo zatčeno více než 100 podezřelých. Podle statistik amerického ministerstva financí schválil Kongres od vypuknutí epidemie v USA vyplácení pomocných fondů přibližně v hodnotě 4,5 bilionu dolarů a federální agentury ve skutečnosti vyplatily asi 3,5 bilionu dolarů.

Zdroj: abc.net.au