Aktivní uživatelé marihuany se často háje tím, že z THC se nelze předávkovat. Soudní znalec s americké Louisiany by však nesouhlasil.

Vycházel by přitom z vlastního případu, který se neodehrál tak dávno. Podle informací The Independent stojí za svým tvrzením, že žena, jejíž pitvu prováděl, zemřela na následky nadměrného užití THC. 

Doktor Christy Montegut uvádí, že nejmenovaná 39letá žena zemřela v únoru. Mělo se tak stát po vaporizovaní (odpařování aktivních látek) THC oleje, který měl podle doktora Monteguta smrtící účinky kvůli vysoké koncentraci.

"Pitva neprokázala žádné fyzické onemocnění ani příčiny, které by způsobily smrt. V toxikologii nebyla identifikována žádná jiná látka," řekl soudní znalec pro noviny New Orleans Advocate .

Znalec také uvádí, že podle jeho úsudku způsobila vysoká koncentrace THC problémy s dýcháním. Toxikologie prokázala, že v těle ženy se našlo 8,4 nanogramu substance na militer krvi, což by mohlo být důsledkem vaporizování vysoce koncentrovaného THC oleje.

"Než jsem přišel k tomuto závěru jsem si udělal průzkum," dodává soudní znalec. Podle přítele zesnulé ženy, však byla tři týdny před smrtí hospitalizována, přičemž ji lékaři poslali domů jen s volně prodejnými léky.

David Nutt, britský expert na drogy spekuloval nad teorií, že žena mohla umřít v důsledku vysokého krevního tlaku a srdečního tepu, což mohlo způsobit právě THC.

Zdroj:  independent.co.uk