Zemětřesení v Turecku způsobené útokem HAARP podporovaným USA? Konspirační teorie, protože vteřiny před prvním zemětřesením se na obloze objevily podivné modré blesky. (Foto: Twitter)

Na sociálních sítích se objevily spekulace o tom, že mohutná zemětřesení v Turecku a Sýrii vyvolal HAARP. Zemětřesení o síle 7,8 stupně Richterovy škály si vyžádala více než 3 800 mrtvých a tisíce zraněných.

Vteřiny před zemětřesením, které zasáhlo Turecko a Sýrii, byly na obloze pozorovány podivné blesky.

Turkey Lightening
Na obloze bylo před zemětřesením vidět záhadné modré světlo

Podivné blesky před zemětřesením

Zkratka pro High Frequency Active Auroral Research Program, výzkumný projekt, který v letech 1990 až 2014 zajišťovalo americké letectvo a námořnictvo, než byl v roce 2015 předán Aljašské univerzitě ve Fairbanksu.

Podle univerzity je HAARP výzkumný program určený k analýze ionosféry, což je část horních vrstev atmosféry, která se rozprostírá ve výšce od zhruba 53 mil (85 km) nad povrchem Země do výšky 370 mil (600 km). Výzkumná stanice HAARP se nachází v Gakoně na Aljašce.

Vesmír informoval, že v prosinci loňského roku byl proveden experiment, při kterém byly vystřeleny silné pulsy dlouhých rádiových vln na asteroid, který v té době míjel Zemi ve vzdálenosti dvakrát větší než Měsíc.

Záblesky blesků na obloze několik vteřin před zemětřesením v Turecku nechaly mnohé na pochybách, zda je nezpůsobil HAARP. Není to poprvé, co byl HAARP obviněn ze způsobení zemětřesení. NBC News uvedla, že v roce 2010 venezuelský vůdce Huge Chávez tvrdil, že HAARP nebo jemu podobný program vyvolal zemětřesení na Haiti.

Diskuze na sociálních sítích

Sociální média se hemžila konspiračními teoriemi o zapojení výzkumu podporovaného USA, který způsobil tři zemětřesení v Turecku a Sýrii.

Turecko hrozí vystoupením z NATO a hlasuje proti začlenění Švédska do NATO a teď najednou Turecko zasáhnou ničivá zemětřesení. Jak příhodné. Jak strašně příhodné. *cough* HAARP *cough*,“ napsal jeden z uživatelů na Twitteru.

Bylo zemětřesení způsobeno člověkem prostřednictvím technologie HAARP?
které zasáhlo Turecko siriya Libanon? Byla to miniaturní nebo uměle vytvořená katastrofa, aby Turecko padlo na kolena, vzhledem ke klíčové roli, kterou Turecko v poslední době začalo hrát vůči plánu na anexi Západního břehu Jordánu ze strany.

„Tektonické zbraně, HAARP nebo projekt Thor? Zdá se, že špinaví Rothschildovi bankéři vře, že Turecko obchoduje s Ruskem. Navíc vystoupení z NATO,“ napsal další uživatel.

„Když jsem viděl ve zprávách o zemětřesení v Turecku, napadlo mě, jestli to nezpůsobil HAARP,a on může,“ vyjádřil se uživatel.

„Přemýšlím o Turecku. Snažili se zorganizovat mírovou smlouvu mezi Ruskem a Ukrajinou. Asi se to globalistům nelíbilo. Teď se divím těm 3 zemětřesením o síle 7+. Ya víte, že možná nejsou přirozená, jako Fukušima. HAARP,“ napsal jeden z uživatelů.

Zdroj: ibtimes.sg