Kuřata, prasata, krávy, ovce… Zvířata natěsnaná v kamionech a určená na porážku v žalostném stavu.

Podle deníku Paris Match zachytila ​​nedávno L 214, nezisková francouzská organizace na ochranu zvířat na videu šokující životní podmínky kuřat. Chovaných sice ne v klecích, ale ve výběhu – ale v jakém?! V pařížských departementech Aube a Yonne. 

Chtěli zdokumentovat cestu zvířat na trh s drůbežím masem. Navštívili dvě farmy v Aube a Yonne. Jedna má 40 tisíc, druhá 80 tisíc brojlerů. Video bylo natočeno v dubnu 2019.

Budovy bez oken, umělé osvětlení, drůbež na kamenné podlaze, stovky, tisíce kuřat, kam jen oko dohlédne. Špinavá podestýlka, na ní zdechliny. Drůbež geneticky modifikovaná, aby rychle rostla.

Některá kuřata mají břicho a nohy zdeformované, že nemohou stát. Jiné s vytrhaným peřím, stažené z kůže, téměř před smrtí, udušené zápachem amoniaku nebo s pipetou, umírající žízní, protože se nedokázaly dovléci k vodnímu žlabu.

L 214 také zobrazilo surrealistickou scénu: v zařízení nacházejícím se v Yonne se drůbež sbírá pomocí stroje vybaveného velkou plošinou, který vypadá jako kombajn.

Mechanický sběrač kuřata nasává a pohání je přes pás podobný běžeckému do připravených přepravních beden. A pokud stroj náhodou netrefí, zaměstnanci chytají drůbež - pokud jim polámou křídla, tím hůře - jako hadry, nebo jejich bezcitně házejí.