Dozví se veřejnost, kdo dal echo redakci Blesku, že ze dveří restaurace vyjde ve středu 21. října 2020 před půlnocí ministr zdravotnictví Roman Prymula, aby si ministra vyfotografovali, což se jim nakonec povedlo dokonce s nenavléknutou rouškou? (Foto: Youtube)

„Každopádně se bleskový Bleskový atentát povedl. Článek s fotografiemi z restaurace vycházejícího ministra jako na potvoru bez roušky vyšel v pátek 23. října 2020 v Blesku, který  problematice věnoval část titulní stránky a následující dvoustranu. Od rána se slušně napsáno z prkotiny stal monstrproces. K němu se vyjadřovali nejrůznější politikové. Ministr vnitra Hamáček, který považuje jen za emociální výjev, když si ministryně pocházející z Lidového domu Moláčová uleví na adresu premiéra, aby jej prohlásila za idiota, se utrhl ze řetězu a požadoval Prymulovu demisi ještě dříve, než to napadlo samotného Andreje Babiše," míní student politologie.

Už tušíte, že se jedná o studenta, který si nepřeje být jmenovaný, aby jej profesoři politologie nepovažovali za kolegu. Má k tomu vážný důvod zvláště v této zvláštní době.

Co vás udivuje nejvíce?

„Třeba to, že primátor Prahy Hřib si uvědomil, že chvíli nemusí přepisovat dějiny metropole po roce 1945 a s vědomím, že místo děje tajemného setkání ministra,  poslance a ředitele krajské nemocnice, kde se za zavřenými dveřmi konalo tajemné jednání, je v Praze a tak první muž na pražské radnici rozhlásil, že pošle všechny své kárné a pokutové orgány  a instituce do  vyšehradské restaurace, aby zde  konaly, trestaly a pokutovaly,  na co přijdou. Pak jsem byl udivený, že Andrej Babiš ze  Bleskem zveličené prkotiny učinil katastrofu, prozradil dokonce, že  byl  šokovaný  a našel řešení vyhlášením  odvolání ministra Prymuly. A to není všechno. Předsedkyně jedné, jak prezident Zeman označuje,  trpasličí strany se nechala slyšet, že ministrovo počínání je plivnutí do obličeje všem zdravotníkům. Chytré řeči vedla i miniposlankyně Olga za Piráty a média zacitovala i historicky značně profláknutého předsedu mnoha stran Kalouska, což bylo zvláště úsměvné."

Ten Blesk to nevymyslel sám, tomu to musel někdo neservírovat, ale kdo?

„Je zřejmé a také se k tomu přiznal, že celou akci s tím tajemným  setkáním vymyslel Jaroslav Faltýnek a ministr Roman Prymula bohužel tu boudu na něho neprokoukl. Všimněte si, že Faltýnka   s Andrejem Babišem pojí trampoty kolem objektu Čapí hnízdo a tak Babiš Faltýnka za rušení nočního vládního klidu potrestal jen tím, že ho zbavil místopředsedování v hnutí ANO, což je trest velký jako kráva. Nabízí se otázka, zda celý Bleskový atentát  nebyl plánovaný  v režii Faltýnka a když ano, tak proč ne přímo s vědomím premiéra."

Proč by to dělal?

„Roman Prymula mohl a asi stále může vadit samotnému premiérovi. Ministr zdravotnictví na sebe přenesl pozornost. Tam, kde Babiš jako například na tiskových konferencích  blábolí nebo na otázky novinářů odpovídá nesouvislými zmatečnými větami, tam je Prymula  králem situace. Jeho nedávný projev k národu den po tiskové konferenci, na které svými řečmi Babiš podělal, co se jen dalo, se Prymula představil jako politik a řečník z jiných vyšších podlaží. To možná mohlo ješitného premiéra hodně nahněvat." 

Proč se z noční návštěvy restaurační budovy v sestavě poslanec, ministr a významný ředitel udělala taková aféra? A komu  posloužila

„Domnívám se, že nepřátelům Romana Prymuly. Ta zveličená prkotina jej měla zdiskreditovat. Zda je Andrej Babiš nepřítelem Prymuly, to asi přímo není, ale rozhodně není jeho přítelem. Kdyby byl, tak si jej před požadavkem na odvolání pozve do Úřadu. Selským rozumem ten bleskový Bleskový atentát na Prymulu je  z pohledu člověka, který posuzuje sílu vlivu na veřejnost,  prkotinou. Opravdovým šokem a katastrofou však alespoň pro mne byla nezapomenutelná  Babišova letní agitace, aby Češi podporovali tuzemský cestovní ruch, ovšem  Ujo Babiš si to vysvětlil tak, že  s celým svým širokým příbuzenstvem odcestoval se koupat k moři na Krétu. Tehdy to byl právě Babiš, jak nyní je  Prymulovi vyčítáno Bleskem, kdo skutečně kázal vodu, aby pil víno." 

Zdroj: pz.cz