Z dvoumotorového nákladního letadla před nouzovým přistáním v pátek odpoledne na mezinárodním letišti Raleigh-Durham (RDU) v Severní Karolíně vystoupil člověk bez padáku. (Foto: Twitter / JACDEC)

Místní média ABC 11 informovala, že střední nákladní letadlo CASA C-212 Aviocar mělo před přistáním na RDU problémy s přistávacím zařízením. Příběh nabral dramatický a podivný spád, když z letadla ve výšce tisíců metrů vystoupila osoba.

Darshan Patel, operační manažer krizového řízení okresu Wake, uvedl, že strážci zákona našli pohřešovaného pasažéra letadla několik hodin po nouzovém přistání, kolem 1915 SELČ.

Podle Patela „nic nenasvědčovalo tomu“, že by 23letý Charles Hew Crooks měl při výstupu z letadla padák. Jeho tělo bylo nalezeno poblíž Sunset Lake Road a Hilltop Needmore Road ve Fuquay-Varina, asi 17 mil od RDU.

„V oblasti jsme měli policisty, kteří zasahovali při pátrání a byli upozorněni jedním z obyvatel. Slyšeli něco na svém dvorku, což nás přivedlo k nalezení této osoby,“ řekl Patel.

Než Crooks vystoupil z letadla (důvod zůstává záhadou), byl v něm pouze jeden další cestující: pilot.

„V tuto chvíli víme jen to, že cestující měl na sobě opálené kalhoty a tričko s logem,“ řekl Patel. „Barvu nemáme, ale to je vše, co máme v tuto chvíli k dispozici jako popis. Spolupracujeme s RDU, FAA a pilotem.“

Video z nouzového přistání zveřejnila stanice ABC 11.

Internetoví pátrači vystopovali letoun C-212 (ocasní číslo „N497CA“, který vzlétl z nedalekého letiště Raeford West Airport, kde pilot nahlásil problémy s podvozkem.

Služba pro sledování letů Flightradar24 ukazuje, že nákladní letadlo bylo ve výšce 4 000 stop, když muž vypadl nebo vyskočil.

ABC 11 upozornila, že letadlo je registrováno na společnost Spore LTD LLC v Colorado Springs, která je spojena s firmou Rampart Aviation, vlastněnou veterány speciálních sil, která provádí podpůrné letecké operace po celých Spojených státech i v zahraničí.

FAA a Národní úřad pro bezpečnost dopravy hledají odpověď na otázku, proč mladík opustil letadlo bez padáku.

Zdroj: abc11.com