Bezdomovec z americké Philadelphie se minulý pátek u soudu přiznal k trestnému činu krádeže formu podvodu v spolupachatelství a hrozí mu trest až desetiletého odnětí svobody v souvislosti s případem, který šokoval celou Ameriku.

Bezdomovec Johnny Bobbi byl ještě před několika měsíci hvězdou amerických televizí a dojímal diváky v roli obětavého muže, který, ačkoli žije na okraji společnosti, i z toho minima, které měl, pomáhal bližním.

Příběh, který Bobbitt a jeho komplicové prezentovali veřejnosti, byl o obyvatelce New Jersey, která se v říjnu 2017 vydala do Philadelphie na návštěvu za přítelkyní, těsně před městem jim došel benzín a skončila zoufalá na krajnici dálnice. Měl ji zachránit bezdomovec, který jí přinesl z nedaleké pumpy kanystr s benzínem. Ten koupil za svých posledních dvacet dolarů.

Žena ve snaze odvděčit se obětavému bezdomovci vyhlásila veřejnou sbírku prostřednictvím služby GoFundMe, v rámci které nashromáždila přes 400 tisíc dolarů (přibližn 9 milionů korun) od více než 14 000 dárců. Problém ale nastal, když se zjistilo, že celý příběh byl vymyšlený.

Přišli na to vyšetřovatelé, kteří se případem začali zabývat poté, co se Bobbitt a autorka veřejné sbírky Katie McClure z New Jersey začali veřejně hádat o vybrané peníze.

Vyšetřovatelé zjistili, že Bobbitt, McClure a její přítel Mark D'Amico si celý příběh vymysleli jako fintu na důvěřivé spoluobčany, pomocí které chtěli získat peníze. Zjistilo se, že všichni tři se znali nejméně měsíc předtím, než byla vymyšlena romantická příhoda na dálnici. Vyšetřovatelé vypátrali i sms zprávy, v nichž Bobbitt psal více svým přátelům, že celá věc je podvod.

Zdroj:  people.com