Prezident USA Donald Trump ve svém volebním videu obviňuje svého konkurenta Joe Bidena z Demokratické strany z tlaku na ukrajinské úřady a vyzývá voliče, aby zabránili jeho politickým odpůrcům vyhrát v prezidentských volbách USA v roce 2020. (Foto: Youtube)

Americký prezident Donald Trump zveřejnil video své volební kampaně, v němž obviňuje demokrata Joe Bidena, který bude v prezidentských volbách v roce 2020 jeho soupeřem, z tlaku na Ukrajinu. Na Trumpově Twitteru bylo zveřejněno video s názvem „Vysuším bažinu“.

Video představuje bývalého a současného prezidenta Ukrajiny Petra Porošenka a Volodymyra Zelenského.

„Joe Biden slíbil Ukrajině miliardu dolarů, pokud úřady propustí státního zástupce, který vyšetřoval činnost společnosti jeho syna,“ říká se v hlasovém projevu.

Poté údajně sám Biden uvedl větu: „Pokud nebude státní zástupce propuštěn, nedostanete peníze.“ Mluvčí oznamuje, že poté státního zástupce propustili.

„Ale když prezident Trump požádal Ukrajinu, aby vyšetřila korupci, demokraté ho chtějí odstranit. A jejich mediální psi se uchýlili ke lži. Prohráli volby a nyní chtějí vyhrát tyto volby. Nedovolte jim to udělat!“ – říká hlas.