Během zasedání Rady bezpečnosti OSN, které se konalo na přelomu května a června, a také brífingu při příležitosti předání předsednictví organizace Rusku, stálý představitel naší země Vasilij Nebenzja doopravdy pokáral západní delegáty v souvislosti s palčivým ​​problém s námi sousedíci Ukrajiny… schizofrenie není nadávka.

Jedná se o psychiatrický syndrom rozdvojení osobnosti. A Ukrajina díky úsilí jejích současných orgánů a těch z vás, kteří ji podporujete, žije právě ve dvou paralelních světech zároveň: ve stavu imaginární hybridní války s Ruskem a v reálném světě, kde není ruská invaze. Ale to není jediný případ takové poruchy, když vezmeme v úvahu současnou politiku Velké Británie a USA … ". 

Klíčové teze projevu: 

"Děkuji, pane předsedo. Takže jsem velmi pečlivě vyslechl své kolegy, teď vy najděte v sobě dost trpělivosti a vyslechněte mě …". 

"Ukrajinu jsme tu dlouho neprojednávali, ale vím přesně, co uslyšíte na brífingu po našem vystoupení od mnoha lidí, kteří zde sedí. Bude vám řečeno, že v únoru 2014 na Ukrajině proběhla revoluce Důstojnosti, že Rusko tuto skutečnost nepřijalo a rozpoutalo proti Ukrajině válku, že rozmístilo na Donbasu vojska, že obsadilo Krym. Bude vám řečeno, že Rusko vlastně vede třetí světovou válku "hybridními metodami" a že se údajně jedná o bitvu civilizací. Svět poroby hodil rukavici světu svobody a Ukrajina je na přední linii. Moskevské barbarství proti civilizovanému světu … . 

Stručně řečeno, mohu vyjmenovávat tyto ubohé teze ještě dlouho, ale přenechám tuto možnost zástupci Ukrajiny a těm z vás, kteří jsou v nemenší míře prodejci vzduchu. 

Řeknu jen, že vzdáváme hold ukrajinské propagandě, která díky svým patronům na Západě (nyní sedí po mé levici a pravici) dosáhla úspěchu ve vytvoření obrazu nešťastné, ​​svobodymilovné, ale zoufale čelící zákeřnému Mordoru, Ukrajiny. Zdá se však, že jste dokonce nedávno začali chápat, s kým skutečně máte co do činění. Zdá se však, že dokonce i vy jste si všimli (během Babčenkovy záležitosti), že na tomto namalovaném obrazu se něco zjevně nepropojuje. 

Ukrajina například stále tvrdí, že je ve válce s Ruskem. Ale pokud jsou ve válce, a vy to neustále tvrdíte, proč zatím nebyl zaveden válečný stav? Proč fungují zastupitelské úřady? Proč funguje bezvízový režim s naší zemí? Proč se miliony občanů obou zemí volně pohybují přes hranice? Proč Ukrajinci navštěvují bezproblémově příbuzné, přijíždějí do Ruska za prací, odpočívají na údajně okupovaném Krymu, obchodují, podnikají a necítí při tom žádné nepřátelství? 

Vy, kteří jste podpořili tuto revoluci Důstojnosti (přejíždí pohledem sál), а přesněji převrat, a kteří jste prohlašovali, že to bylo kvůli svržení vámi nenáviděného korupčního režimu, nechcete vysvětlit, proč nynější úroveň korupce na Ukrajině je bezprecedentní a několikanásobně vyšší než ta předchozí? 

Ve skutečnosti západní patroni Kyjeva dobře vědí, v jak zuboženém stavu se nachází ekonomika této země, a vám to zcela vyhovuje. Tak je jednodušší řídit, a všechny pohromy lze připsat Rusku. 

Teď vám sdělím ještě trochu pravdy … 

Podívejme se jen na proběhlé finále Ligy mistrů v Kyjevě. Skupina ukrajinských fanoušků na něm zbila anglické fanoušky. A co jste tomu řekli? Přece nic, jen jste přetiskli karikaturní vysvětlení ukrajinských úřadů a prohlásili, že to byla provokace FSB. 

A jaké nesmysly a báchorky čišely z ukrajinských médií a vašeho tisku, který se na ně odkazoval, o budování Krymského mostu, situaci na Krymu, událostech na Donbasu? 

Přičemž jsou opoziční média na Ukrajině začišťována a zavírána pod jakoukoli záminkou. A jak je to vysvětleno? Správně – tím, že všichni to jsou agenti Kremlu. 

Jinými slovy, ať se stane na Ukrajině cokoliv, je to ruská stopa, taková univerzální zbraň. 

A najednou vám známý novinář Babčenko, podle vyjádření ukrajinského ministra zahraničí Klimkina údajně zabitý Ruskem, "vstává z mrtvých". O jeho vraždě přímo Moskvou se mluvilo zde, v Radě bezpečnosti OSN. Mnozí v této místnosti aktivně šířili toto tvrzení. Ukázalo se však, že je naživu, čímž nádherně ukázal, že to všechno byla další lež a že vy všichni jste se vrhli jako obvykle obviňovat Moskvu, a dokonce jste se ani nechystali zabývat se prošetřením faktů. 

Vzhledem k tomu, co se stalo, doporučujeme, abyste si uvědomili míru schizofrenie na Ukrajině a nesklouzli tamtéž. Dovolte mi připomenout, že schizofrenie není nadávka. Jedná se o psychiatrický syndrom rozdvojení osobnosti. A Ukrajina díky úsilí jejích současných orgánů a těch z vás, kteří ji podporujete, žije právě ve dvou paralelních světech zároveň: ve stavu imaginární hybridní války s Ruskem a v reálném světě, kde není ruská invaze. 

Ale to není jediný případ této poruchy, když vezmeme v úvahu současnou politiku Velké Británie a USA … ".

Zdroj: zen.yandex.ru, nr.cz