Apollo 17 bylo podle NASA poslední misí Americké kosmické agentury v kosmickém programu Apollo. Tato mise začala 7. prosince 1972 a skládala se ze tří astronautů, velitele Eugena Cernana, pilota velitelského modulu Ronalda Evanse a pilota měsíčního modulu Harrisona Schmitta. (Foto: NASA)

Apollo 8 Program

Apollo 17 bylo rovněž třetí misí typu „J“, pro něž bylo příznačné intenzivní vědecké zkoumání Měsíce, jak z povrchu, tak z lunárního orbitu. I přes podobnosti s předchozími misemi Apollo 15 a 16 tu byly cíle a experimenty, které činili z této mise v porovnání s ostatními unikát.

Zatímco Evans zůstal na lunární orbitě na palubě velitelského modulu, tak Cernan a Schmitt se zdrželi něco přes tři dny na lunárním povrchu v údolí Taurus-Littrow, kde prováděli tři výlety mimo kosmické plavidlo, kdy byli zaměstnáni sběrem měsíčních vzorků a prací s vědeckými přístroji.

Bylo to v oblasti Taurus-Littrow, kde byly spatřeny neznámé objekty. Cernan, Evans a Schmitt se 19. prosince po asi 12 dnech z mise vrátili.

Atmosphere Astronomical Object Black & White - M

Ač byla většina snímků pořízena na lunárním povrchu, tak astronauti snímky rovněž pořizovali přes okna svého kosmického plavidla ve vesmíru. Badatel z kanálu Kepler Teleskop Michael po prozkoumání spousty obrázků našel snímek zobrazující cosi jako částečně průhledná (tedy ne úplně průhledná) mimozemská kosmická loď hned vedle kosmické lodi Apollo.

Ufo Nello Spazio Extraterrestrial Life Roswell Incident

Michael řekl: „Normálně, když takové objekty pozoruji, tak je pozorně přezkoumám, a obvykle se ukáže, že to byly úlomky ledu nebo tepelné záclony nebo něco takového, ale tahle dotyčná fotka NASA z mise Apollo17 z roku 1972 vypadá, že zobrazuje něco mimo Zemi, co ze Země není.“