Je těžko uvěřitelné, že ještě v roce 2019 a to dokonce v Německu, kterou mnozí považují za vyspělou zemi, se děje něco takového. V rámci experimentů se zvířaty se tam s nimi nakládá jako s něčím, co nemá právo na důstojný život, nebo v tomto případě ani na důstojnou smrt. 

Tyto snímky musí porušovat všechny nařízení EU o humánním zacházení zvířat. Na videu můžete vidět trpící opice, psi a kočky, jako jsou podrobovány krutým experimentům.

Podávají jim toxické látky a chemikálie s cílem zjistit, jak destruktivní na nich budou působit. Jak informuje portál The Guardian, tajně vyhotovené záběry z laboratoře farmakologie a toxikologie nedaleko Hamburku, zveřejnili organizace Cruelty Free International a Soko Tierschutz .

Na nich můžete vidět, jak jsou například makakové chytané kovovými kleštěmi za krk, protože jak jinak, experimentem se nechtějí dobrovolně oddat. Navíc jsou drženy v malých klecích, dokonce bylo pozorováno, jak se točí v kruhu, což naznačuje psychické problémy zvířat.

Pokusy tu vědci provádějí také na kočkách či psech, nejčastěji bíglech. Na záběrech je možné vidět bígla v kleci, který je potřísněn trusem a krví.

Záběry vyvolaly vlnu odporu a aktivisté volají po okamžitém zavření tohoto hororového laboratoře.

Od roku 2015 bylo v zařízení uskutečněných 9 inspekcí, z nichž bylo 7 neohlášených. Inspektoři zjistili, že 44 opic bylo chovaných v příliš malých klecích a měly viditelné poškození. Podle novin Süddeutsche Zeitung byla udělena pokuta 300 eur, protože získala psi bez povolení.

Upozorňujeme, že záběry nejsou vhodné pro citlivé povahy: