Bylo potvrzeno, že v listopadu náhle zemřel třetí novinář, který se věnoval reportážím z mistrovství světa ve fotbale 2022 v Kataru.

Technický ředitel ITV Sport Roger Pearce, 65 let, zemřel při reportáži z osmého mistrovství světa ve fotbale v Kataru.

O jeho úmrtí informovala televize ITV ve vysílání před zápasem Wales-USA 21. listopadu.

„Máme pro vás velmi smutnou zprávu odsud z Kataru,“ řekl moderátor Mark Pougatch.

„Náš technický ředitel Roger Pearce, který zde byl na svém osmém mistrovství světa, bohužel zemřel. Roger byl nesmírně uznávanou osobností v oblasti televizních sportovních přenosů, pro televizi ITV se významně podílel na logistickém plánování a realizaci světových pohárů v ragby i fotbalových mistrovství světa a také Eura.“

„Vždycky se usmíval a zanechával úsměv na vašich tvářích. Byl naprosto oddaný, profesionální, okouzlující a nesmírně oblíbený. Bude chybět mnoha lidem uvnitř branže i doma,“ uzavřel.

Příčina úmrtí nebyla zveřejněna.

Odchod Rogera Pearce přišel před odchodem amerického novináře Granta Wahla a Chálida al-Misslama.

Americký fotbalový novinář Grant Wahl zemřel v katarském Dauhá, když pokrýval mistrovství světa ve fotbale pro CBS Sports, potvrdila jeho manželka.

Podle zpráv 48letý fotbalový analytik náhle zkolaboval na stadionu Lusail Iconic Stadium, když pokrýval čtvrtfinálové vítězství Argentiny nad Nizozemskem, a byl převezen do místní nemocnice.

Podle jeho manželky, doktorky Celine Gounderové, Grant Wahl zemřel na „pomalu rostoucí, nezjištěné aneurysma aorty s hemoperikardem“.

„Pitvu mu zde v New Yorku provedl newyorský úřad soudního lékaře a ta ukázala, že měl aortální aneurysma, které prasklo,“ řekla Gounderová ve čtvrtek CBS News.

Bylo oznámeno, že fotoreportér televize Al Kass Khalid al-Misslam náhle zemřel v sobotu, když pokrýval mistrovství světa ve fotbale 2022 v Kataru.

„Nedávno zemřel fotoreportér televize Al Kass Khalid al-Misslam,“ uvedla katarská média Gulf Times.

„Katařan al-Misslam náhle zemřel při natáčení reportáže z mistrovství světa ve fotbale v Kataru 2022. Věříme v Alláhovo milosrdenství a odpuštění pro něj a posíláme jeho rodině hlubokou soustrast. Všichni patříme Alláhovi a k němu se vracíme,“ uzavírá příspěvek.

FIFA otevřela na všech stadionech mistrovství světa v Kataru kondolenční knihy, aby mohli zástupci médií vyjádřit svůj zármutek nad úmrtím tří novinářů, kteří pokrývali světový šampionát.

Zdroj: thegatewaypundit.com