Ředitel institutu astronomie Ruské akademie věd Dmitrij Bisikalo informoval o možné existenci mimozemských civilizací, které nechtějí komunikovat.

„Připouštím existenci mimozemských inteligentních civilizací. Naše civilizace přece existuje, stejně tak mohou existovat i další, pravděpodobně je jich mnoho. Profesor astronomie a astrofyziky kalifornské univerzity Santa Cruz, doktor Frank Drake v roce 1960 odvodil vzorec, který umožňuje vypočítání počet mimozemských civilizací, které bychom mohli kontaktovat. Podle vzorce je jich hodně," uvedl Bisikalo Sputniku.

Podle něj je hlavním důvodem toho, že lidé stále nenašli důkazy existence mimozemských civilizací, jednoduše neochota komunikace jiných civilizací.

Také to může být spojeno s krátkým životem této civilizace. Bisikalo poznamenal, že nalezení důkazů o existenci mimozemského života je jedním z aktuálních úkolů.

Na konci července se uvádělo, že vesmírný teleskop TESS, který je určený na vyhledávání exoplanet tranzitním způsobem, zahájil plnění vědeckého programu.

Vědci doufají, že pomocí nového nástroje najdou velká tělesa, která budou příhodná k životu.