CLEVELAND, Ohio (WOIO) – Letadlo mířící do Columbusu se ve středu zřítilo a podle úřadů zahynulo všech pět lidí na palubě. (Foto: Twitter)

Letadlo se zřítilo krátce po startu nedaleko Little Rocku v Arkansasu, uvedli úředníci.

Všech pět lidí v letadle včetně pilota byli zaměstnanci poradenské firmy CTEH, která poskytuje respondentům služby zahrnující „sběr a správu environmentálních dat, GIS, bezpečnost, řízení incidentů, průmyslovou hygienu, toxikologii a poradenství v oblasti lidského zdraví pro veřejný i soukromý sektor“.

Podle společnosti mířila skupina do Oakwood Village ve snaze pomoci při likvidaci následků výbuchu v podniku I. Schumann & Co.

Shane Carter, ředitel pro vztahy s veřejností a vládou Národního letiště Billa a Hillary Clintonových, vydal následující prohlášení:

„Clintonovo národní letiště vyjadřuje soustrast rodinám těch, kteří zahynuli při dnešním leteckém neštěstí jižně od letiště. Úřad šerifa okresu Pulaski je vedoucím orgánem, který koordinuje činnost s Národní radou pro bezpečnost dopravy a bude poskytovat aktuální informace.“

FAA a NTSB budou havárii vyšetřovat a zjišťovat, co bylo její příčinou, přičemž není jasné, zda na ní mělo vliv počasí. V současné době nejsou k dispozici žádné informace o tom, co nehodu způsobilo.

Zdroj: cleveland19.com