Donald Trump junior, syn bývalého amerického prezidenta Donalda Trumpa, přirovnal stav ve Spojených státech ke stavu v 80. letech v Československu. Prázdné regály v obchodech začínají být pro USA velkým problémem. (Foto: Twitter / Newsmax)

„Moji prarodiče okusili svobodu a požehnání, kterých se nám dostávalo tady v téhle zemi (ve Spojených státech), a snažili se, abych to viděl a pochopil. Takže jsem k nim (do Československa) jezdil na šest osm týdnů každé léto. Čekal jsem ve frontách na chleba. My nyní začínáme vidět prázdné regály, které jsem zažil tehdy v komunistickém Československu v 80. letech v Americe,“ prohlásil pro Newsmax syn bývalého prezidenta.

„Všichni jsme viděli, že se tohle blíží. Všichni mluvili o všem, jen ne o tomhle. Média dělala, co mohla, aby to ututlala,“ dodal Donald Trump mladší.

Ve Spojených státech, podobně jako například ve Velké Británii, se nyní obyvatelé potýkají s nedostatkem zboží. Ten je zapříčiněn nedostatkem řidičů nákladních vozů, a to v obou zemích. Ve Velké Británii se hovořilo 100 tisících řidičů kamionů, kteří chybí. Ve Spojených státech média uvádějí, že chybí 60 tisíc řidičů nákladních vozů.

Druhým důvodem jsou problémy se světovou logistikou, kdy přístavy nezvládají nápor nákladních lodí.