Střediska pro nábor dobrovolníků do Ozbrojených sil Syrské arabské republiky byla otevřena ve městech enklávy Východní Kalamún. Ve městě Ar Ruhaybah stojí na mobilních odvodních střediscích fronty.

Důstojníci vládních vojsk ve stanech dávají kandidátům ankety. 

„Víte, že Východní Kalamún byl po dlouhou dobu pod kontrolou radikálů. A dnes, kdy je odsud vyhnali naši vojáci a ruští vojenští příslušníci, jsme se rozhodli, že už nemůžeme zůstávat stranou. Vidíte, kolik lidí sem dnes přišlo, nikdo je k tomu nenutil, je to jejich osobní přání. Chápeme, že v Sýrii ještě zůstávají místa, kde se usadili radikálové, nehodláme je už ale dál trpět a chceme, aby v naši zemi tato nákaza nezůstala," řekli na městské radě Ar Ruhaybahu.

Ve středu 25. dubna vstoupila do Východního Kalamúnu syrská vládní armáda a ruská vojenská policie. Dříve bylo toto území kontrolováno devíti islamistickými skupinami včetně Džejš al-Islámu.

Území enklávy opustilo 5,5 tisíce ozbrojenců a jejich rodinných příslušníků. Při odchodu z Východního Kalamúnu odevzdali teroristé syrským vojskům velkou část obrněné techniky — tanky a bojová vozidla, a také minomety, munici a podomácku vyrobené miny.