Zástupce ředitele nemocnice na předměstí Athén se dostal na jednotku intenzivní péče a byl napojen na umělou plicní ventilaci se symptomy infekce dolních cest dýchacích. (Foto: ilustrační, Wikimedia)

Došlo k tomu brzy po očkování proti koronaviru. Ministerstvo zdravotnictví ale nespatřuje souvislost mezi vakcinací a vzniklou infekcí, informuje televize Skai.

„Zástupce ředitele nemocnice Triasos (ve městečku Elefsína na předměstí Athén) je podroben intubaci v Hlavní státní nemocnici Nikaia. 54letý muž, který netrpěl žádnou nemocí, měl minulou středu symptomy infekce dolních cest dýchacích. Absolvoval test na koronavirus, který byl negativní, a neměl žádné symptomy (dušnost, horečka, kašel),“ informuje televize.

Koncem prosince se jeho stav zhoršil, byla mu diagnostikována „dechová nedostatečnost kvůli infekci dolních cest dýchacích,“ sdělila Skai.

„Infekce a hospitalizace 54letého muže vyvolaly reakce odpůrců očkování, ale ministerstvo zdravotnictví informovalo, že neexistují přesvědčivé důkazy o souvislosti s vakcinací, kterou absolvoval minulou neděli v rámci zahájení Operace Svoboda, což je název očkování obyvatel proti koronaviru. Ministerstvo zdravotnictví upřesnilo, že zástupce ředitele byl naočkován, a že v souladu s pravidly byla prozkoumána jeho náchylnost na alergii, a že žádná souvislost mezi vakcinací a vzniklou infekcí není,“ praví se v televizní reportáži.

V Řecku byla 27. prosince zahájena vakcinace obyvatel, kampaň má název Operace Svoboda. Na očkování používají vakcínu společnosti Pfizer/BioNTech, jedinou, která byla schválena úřady EU. Jako první byli očkováni zdravotníci a starší lidé v domovech seniorů. V prvních dnech byl zaznamenán jeden případ alergie na vakcínu.

Zdroj:  snews.com