Bývalý zástupce Libyjské národní armády (LNA) obvinil jejího velitele maršála Chalífu Haftara z používání sil mágů z Nigeru a Čadu. O tom informovala arabská RT.

Bývalý důstojník Mohammed al-Hidžazi tvrdí, že Haftar používá pomoc bojových mágů, aby si podřídil lidi okolo sebe.

Důstojník prohlásil, že on sám, když se nacházel vedle Haftara, byl z nejasného důvodu připraven uvěřit všemu, co maršál říkal. Voják dodal, že jistý čaroděj v okolí maršála nutí lidi křičet a aplaudovat při příchodu Haftara.

Druhého čevrna bylo informováno, že ve štábu Libyjské národní armády došlo ke dvěma explozím. Do vzduchu vyletěly dva automobily, v nichž se nacházely výbušniny. Ve výsledku bylo zraněno nejméně 18 lidí.

Haftar rozkázal LNA začít útok na Tripolis 4. dubna. Označuje to za „operaci na osvobození Tripolisu“. Během návštěvy Paříže na konci května odmítl zastavit palbu nehledě na prosby francouzského prezidenta Emmanuela Macrona.

V roce 2011 začala v Libyi občanská válka, která vedla ke svržení dosavadního vládce Muammara Kaddáfího. Díky tomu se země ocitla v situaci, kdy má fakticky dvě vlády. Jednu na východě ve městě Tobruk. Druhou na západě v Tripolisu.

Zdroj:  southfront.org