Plíživá totalita v australském stylu je v plném proudu. Po nasazení armády na hlídání lidí v karanténě, aktivaci armády udavačů, brutálních policejních zákrocích (které by, kdyby se odehrály v Rusku, plnily titulní stránky novin) až po pokuty 1000 dolarů za hlavu pro děti hrající si na pláži, pronásledování nezodpovědných křesťanů i flámujících pohanů (pokuta za večírek – 5 000 dolarů na hlavu) se australská administrativa uchýlila k téměř předpotopní praxi označování domů lidí, kteří jsou v karanténě. (Foto: Flickr)

Občané v australském státě Victoria musí na dveře vyvěsit viditelnou ceduli (vládní formulář) s oznámením, že tento dům je v karanténě. Informaci přinesl britský deník Daily Mail.

Foto: G of SA

Je to pomoc pro policii i pro udavače, protože jakýkoli podezřelý pohyb v takovém domě bude snadněji klasifikován jako potenciální hrozba pro veřejný pořádek. Vzhledem k tomu, že úředníci státu Victoria zakázali občanům překračovat hranice do jiných australských států, ocitnou se v karanténě všichni, kdo se vracejí například z návštěvy příbuzných žijících několik kilometrů od hranic.

Na dveřích visí upozornění, že návštěvy v domě jsou zakázány a že jídlo i další životní potřeby je třeba zajistit bez kontaktu s domácností. V oznámení se uvádí: „Pozor! Tento dům je nyní v karanténě. Návštěvy jsou zakázány! Zaklepejte a nechte všechny věci za dveřmi! – Vláda Jižní Austrálie“.

Policie bude provádět pravidelné kontroly a těm, kdo příkazy poruší, hrozí pokuty a soudní řízení. Deník Daily Mail uvádí, že stále se opakující nové předpisy způsobily chaos a dopravní zácpy a většina těch, kteří požádali o výjimku k překročení vnitřní hranice, nedostala žádnou odpověď.

V červenci začala Austrálie radikálně omezovat kontakty mezi obyvatelstvem. Podle úřadů je více než polovina z 26 milionů obyvatel uzavřena, aby se „omezila epidemie Covid-19“. Tímto brutálním způsobem chtějí úřady donutit lidi, aby se nechali očkovat, což podle Daily Mail a také britské BBC zatím nepřesáhlo 14 % očkovaných.

Zdroj: ch.sk