Kráter o průměru téměř 500 kilometrů byl objeven průzkumníky (Univerzita Ohio) na Antarktidě už v roce 2006. Vědci také zjisili, že kráter obsahuje v hloubce 850 metrů obrovskou kovovou masu.

Obrovský meteorit nechal ten příšerný kráter v oblasti Wilkesovy země a nejspíše se stal příčinou odtržení současné Austrálie od prehistorického superkontinentu Gondwany. Podobnou domněnku nedávno vyslovili specialisté NASA, když analyzovali údaje gravitačních odchylek.

Dnes už vědci zjistili, že kráteru je 250 milionů let. Je tedy starší než světově proslulý chicxulubský kráter. Kromě toho, asteroid Wilke je asi pětkrát větší než ten, který vytvořil chicxulubský kráter. Ten měl průměr asi 50 kilometrů.

Takový obr zřejmě způsobil katastrofu na naší planetě mnohem větší než vymírání dinosaurů. Nyní se toto obrovské vesmírné těleso nachází pod Antarktidou ve velké hloubce…

Mimochodem, někteří nezávislí průzkumníci se domnívají, že pod Antarktidou se nachází obrovská kosmická loď mimozemšťanů, která se tehdy možná zřítila.