Američtí vojáci jsou znepokojeni zprávami o tom, že ruské stíhačky MiG-31 s raketami Kinžal budou uvedeny do pohotovostního režimu, informuje portál Military Watch.

Několik vysoce postavených vojáků v Pentagonu uvedlo, že USA nedisponují ochranou před ruskými hypersonickými zbraněmi. Tak například se americká armáda nemůže bránit zbraním, které vyvíjejí rychlost více než tři Machy, zatímco nejnovější ruské rakety mohou dosáhnout pěti, deseti a dokonce až 20 Machů. Vojáci také dodali, že USA nejsou schopny vyrovnat se ani sovětským podzvukovým raketám systému SCUD.

MiG-31 je vylepšen pro přenášení extrémně těžkých raket a jeho vysoká rychlost je skvělá pro nasazení Kinžalů. Spuštění rakety probíhá v nadmořské výšce více než deset kilometrů. Díky systému aerodynamického řízení může Kinžal manévrovat a obcházet nebezpečné oblasti. Ničí cíle ve vzdálenosti okolo 2000 kilometrů, což přesahuje rozsah potenciální nepřátelské protiraketové obrany.

Již dříve zástupce ministra obrany Jurij Borisov zdůraznil, že Kinžal je nezranitelný a má mocnou bojovou sílu. Hlavní cíle těchto raket jsou podle něj hlavně lodě. Odborníci poukazují na to, že žádná další země na světě nemá takové zbraně jako Kinžal.

Zdroj:  militarywatchmagazine.com