Veterán z druhé světové války vyjádřil lítost nad stavem USA pod vedením Joea Bidena a prohlásil, že kdysi svobodná a prosperující země se nyní „řítí do pekla“. (Foto: FoxNews / Youtube)

V emotivním rozhovoru v den svých 100. narozenin Carl Dekel, veterán námořní pěchoty a druhé světové války, uvedl, že je rozzuřený nad stavem země vzhledem k obětem, které on a jeho kolegové veteráni přinesli, aby zachránili americkou svobodu.

„V dnešní době jsem tak naštvaný, že to, co jsme udělali, za co jsme bojovali, a chlapci, kteří za to zemřeli, to všechno jde do háje,“ řekl Dekel ve čtvrtek televizi Fox 13. „Naše země se řítí do pekla v koši.“

„Už nemáme tu zemi, jakou jsme měli, když jsem vyrůstal. Vůbec ne. Nikdo už nebude mít takovou zábavu, jakou jsem měl já. Nikdo nebude mít příležitost, jakou jsem měl já. Už to prostě není ono,“ přemítal.

„A za to oni neumírali. Prostě ne to,“ řekl, když zadržoval vzlyky. „Prostě to není to samé. To není to, za co jsme bojovali.“

Dekel předal Američanům bojujícím pod vedením Joea Bidena slova moudrosti.

„Jen si pamatujte, že každý den je krásný. A žijte každý den naplno. Prostě si užívejte všeho, co můžete,“ řekl.

Dekel není sám, kdo si všímá úpadku Ameriky.

Podle nedávného průzkumu agentury AP-NORC si 85 % Američanů – v průměru z obou politických stran – myslí, že Amerika se pod vedením Joea Bidena ubírá „špatným směrem“ v situaci historicky vysoké inflace a zdrcujících cen energií a potravin, které se blíží víkendu Dne nezávislosti.