The New York Times vydaly v sobotu senzační zprávu, ale nevyvolala žádnou reakci ostatních médií. (Foto: AF.mil)

„Noviny novin“ uvádějí, že velení Cyber Warfare velitelství Pentagonu proniklo do ruské elektrické sítě a umístilo tam malware. Dormantové viry by měly být v kontrolních systémech ruských elektráren. To by mělo sloužit jako varování pro Moskvu, v případě války může Washington vypnout elektřinu v Rusku.

Představte si, že hysterická zpráva by byla v opačném případě, Rusové se vrhli do americké rozvodné sítě a umístili „KILL SWITCH“. Titulky o špatných Rusech by byly obrovské a volaly by po pomstě. Ale pokud to Američané udělají proti Rusku, nic se neděje.

Jako připomínka, v létě loňského roku, Trump udělil souhlas s kybernetickými útoky proti Rusku a tento úkol byl delegován na Cyber Command na základě Národního zákona o autorizaci obrany – zřízeného v roce 2008 Obamovou administrativou.

V článku The New York Times se píše:

„Elektrické rozvodné sítě jsou již několik let  bojištěm s nízkou intenzitou. Od roku 2012, podle současných i bývalých úředníků, instalovaly Spojené státy průzkumné sondy do řídících systémů ruské elektrické sítě.

Nyní se však americká strategie posunula více směrem k útoku, tvrdí úředníci, s umístěním potenciálně ochromujícího škodlivého softwaru do ruského systému do hloubky a s agresivitou, o kterou se nikdy předtím nepokusil.

Je částečně zamýšlen jako varování, zčásti jako příprava na kybernetické útoky, kdy vypukne velký konflikt mezi Washingtonem a Moskvou. “

Trump v tu noc, kdy byl informován o odhalení tohoto zásahu do ruské energetické sítě, tak na Twitteru  obvinil New York Times ze zrady.

 "Myslíte si, že upadající New York Times mohl uvést článek, který uvádí, že Spojené státy významně zintenzivňují kybernetické útoky proti Rusku? Jedná se o virtuální akt zrady velkými novinami, který jsou tak zoufalé, že hledají příběh, nějaký příběh, i když je to pro naši zemi škodlivé.“

Co nám toto oznámení New York Times říká? Washington i Donald Trump již vedou válku proti Rusku, ne jen obchodní válku s ekonomickými sankcemi, ale také kybernetické útoky proti počítačové síti, chybí už jenom výstřel.

Dá se předpokládat, že Rusové, nejpozději teď, po této "nápovědě", zkontrolují počítače energetické sítě  před viry a zabrání jim v aktivaci, pokud tak dosud neučinili.

„Zajímalo by mě, jestli jsou redaktoři New York Times zatčeni a uvězněni za tuto "tajnou zprávu", jako  Julian Assange, jehož vydání do USA bylo nyní schváleno britským ministrem vnitra, kde čelí 175 letům,“ dodává von Freeman na blogu Schall und Rauch.

Zdroj: pz.czalles-schallundrauch.com