Prezident USA Donald Trump prohlásil, že Londýn potřebuje jiného starostu. Napsal to na Twitteru. Podle jeho slov, je nynější primátor Sadiq Khan „katastrofou, a dál to bude ještě horší“. (Foto: Wikimedia)

V komentáři ke zprávě o dvou lidech zabitých nožem a jednom zastřeleném obyvateli v britské metropoli během jednoho dne Trump poznamenal, že post městského starosty by měl co možná nejdřív obsadit jiný člověk.

​3. června učinil Trump prohlášení, že londýnský starosta je „zjevný smolař“, který nezvládá svoji práci. Khan zkritizoval den předtím Trumpa, a poukázal na to, že se jeho rétorika podobá výrokům zastánců sjednocení s „fašisty 20. století“.

„Trump je jedním z donebevolajících příkladů rostoucí globální hrozby,“ prohlásil Khan.

Nepřátelství mezi Trumpem a Khanem vzniklo v roce 2016. Trump, který byl tenkrát uchazečem o prezidentský post, a vyzýval k zákazu vstupu muslimů do USA, prohlásil, že může udělat výjimku pro nového londýnského starostu, Brita pákistánského původu, Sadiqa Khana.

Khan, který je první muslim na tomto postu, prohlásil, že v případě vítězství Trumpa ve volbách nebude moci navštívit USA z náboženských důvodů.