Nezávislost a suverenitu Venezuely se pokouší zničit pod záminkou poskytnutí humanitární pomoci. Uvedl to v pátek prezident této latinskoamerické země Nicolás Maduro novinářům. (Foto: Wikimedia)

„Nezávislost a suverenita země se pokouší zničit pod záminkou poskytnutí humanitární pomoci. Snaží se destabilizovat naši zemi, ale to jim nepřineslo úspěch," řekl.

„Humanitární pomoc se změnila na show, která ospravedlňuje převrat, je to levná snow, která nás ponižuje. Zablokovali téměř 10 miliard dolarů, naše zlato, peníze z ropy a nyní nabízejí 20 milionů dolarů? Venezuela nedovolí tuto falešnou show s humanitární pomocí. Pokud chcete pomoci, uvolněte peníze, které jste zablokovali ze země. Ukradli nám peníze a pak nám nabídli toaletní papír," dodal.

Včera bylo zveřejněno, že první dávka humanitární pomoci ze Spojených států je již na hranici Kolumbie a Venezuely ve sběrném centru v Cúcutě.

Mluvíme o dvou 50tunových kontejnerech a nejméně šesti nákladních automobilech, které dorazily do tohoto sběrného místa. Konvoj byl doprovázen automobily kolumbijské národní policie.

Dříve bylo oznámeno, že Venezuelská armáda jménem prezidenta Nicoláse Madura zablokovala most na hranici s Kolumbií kvůli plánům opozice poskytnout humanitární pomoc zemi.

Zdroj:  npr.org