V ukrajinském městě Nikopole (Dnepropetrovská oblast) na mimořádné schůzi městské rady jeden z poslanců začal střílet. Oznámily to v pátek 4. května NikopolNews.

Na jednání poslanci plánovali projednat otázky, které nebyly vyřešeny během schůze 27. dubna. Ovšem už na začátku se v jednací hale objevili představitelé nacionalistické organizace Pravý sektor (která je zakázaná v Rusku), kteří nedovolili poslancům projednat otázky, které byly na programu.

Aktivisté vylezli na tribunu a polili starostu města Andreje Fikasa brilantovou zelení. Rvačky probíhaly také v hale, během kterých radikálové nasadili poslanci Alexandrovi Rybnikovi na hlavu kelímek s kefírovým mlékem. Ten reagoval tak, že vytáhl traumatickou pistoli a udělal dva výstřely, do stropu a směrem k radikálům.

Nikdo nebyl zraněn. Policie města zahájila trestní řízení. Svědectví o případu byly vneseny do Ústředního rejstříku před soudním vyšetřováním, s předběžným označením podle článku 293. trestního zákoníku Ukrajiny „Skupinové porušení společenského pořádku" a odstavci 4. článku 296. „výtržnictví", sdělila tisková služba policie Dnepropetrovské oblasti.