Tiskový mluvčí ruského prezidenta Dmitrij Peskov reagoval na prohlášení britského ministra zahraničí Dominica Raaba o incidentu s torpédoborcem Defender v Černém moři. (Foto: Youtube)

Britský ministr již dříve při vyjádřeních o incidentu uvedl, že Námořnictvo Velké Británie bude i nadále vplouvat do výsostných vod Ukrajiny.

Na otázku o vedení konzultací po incidentu mezi Moskvou a Londýnem Peskov odpověděl:

„Ne, konzultace se nevedou, nyní jsou vztahy fakticky na bodu mrazu. Samozřejmě nás taková prohlášení znepokojují,“ řekl Peskov.

Dodal, že ani jeden pokus o nezákonné proniknutí do ruských vod nezůstane bez odpovědi.

„I ze strany ruského prezidenta, i na druhých úrovních bylo opakovaně zdůrazněno, že ruská strana bude přijímat nezbytná opatření v případě narušení státní hranice na moři. Proto v takovém případě pokaždé, když dojde k narušení ruské státní hranice, budou přijata opatření, která je nezbytné přijmout,“ dodal Peskov.

Uvedl, že pohraniční stráž bude provádět akce v souladu s předepsanými pokyny a dodal: „Budou použity také všechny diplomatické nástroje.“

Podle Peskova zdržení se dalších provokací pomůže vyhnout se dalším incidentům, jakým byl ten s britským torpédoborcem.„Samozřejmě existuje, jednoduše není nutné porušovat státní hranice Ruské federace,“ komentoval Peskov.

Zdroj: aa.com.tr