Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan přerušil předvolební kampaň poté, co během živého televizního rozhovoru zkolaboval a vysílání bylo náhle přerušeno. (Foto: Youtube)

Po dvacetiminutové přestávce se vrátil a řekl, že má „vážnou střevní chřipku“ po dvou dnech intenzivní kampaně.

Devětašedesátiletého Erdogana čeká dosud nejtěžší volební kampaň. Hlavní opoziční lídr Kemal Kiličdaroglu byl vybrán, aby kandidoval za skupinu šesti politických stran.

Patřil mezi řadu opozičních lídrů, kteří prezidentovi popřáli brzké uzdravení.

Ministr zdravotnictví Fahrettin Koca ve čtvrtek uvedl, že prezidentův zdravotní stav je v pořádku a že má „infekční gastroenteritidu“. Uvedl, že se co nejdříve vrátí ke svým plánovaným každodenním programům.

Poslední průzkumy veřejného mínění naznačují těsný souboj o prezidentské křeslo, přičemž pan Kilicdaroglu má velkou šanci na volební vítězství.

První kolo voleb se uskuteční 14. května, druhé kolo prezidentských voleb se může konat o dva týdny později.

Prezident Erdogan původně zrušil tři středeční vystoupení v rámci kampaně v centrální Anatolii s tím, že mu bylo na doporučení lékařů doporučeno zůstat doma.

Poté zrušil i své plánované akce ve čtvrtek, včetně otevření první turecké jaderné elektrárny v Akkuyu na pobřeží Středozemního moře.

Místo toho se bledý a unavený Erdogan připojil k ruskému prezidentovi Vladimiru Putinovi a zúčastnil se slavnostního otevření na internetu.

Zdroj: bbc.com