Německo – Kdo čekal letní teploty, bude až do května zklamán. Podle odborníka na počasí by dokonce mohlo sněžit. (Foto: Flickr)

Po mnoha týdnech sněhu, deště a nepříjemných teplot se tento týden blýská na lepší časy. O víkendu se očekává až 26 stupňů. Přijde už léto? Pravděpodobně ne: jeden meteorolog dokonce očekává další sníh.

Na německých plážích by mohlo být příští víkend plno: Očekává se, že teploty dosáhnou až 26 stupňů. Ti, kteří už chtějí uklidit bundy do skříně, by to měli ještě o něco odložit. Podle meteorologa Dominika Junga na serveru wetter.net bude tepleji jen přechodně, „pak opět hrozí velký pokles teplot. V noci je stále možný mráz a místy může i sněžit.

Ve své předpovědi do května nechce meteorolog Jung vyloučit, že se v pátém měsíci roku 2023 ještě vyskytnou ojedinělé sněhové srážky. Již ve čtvrtek je ve vyšších polohách možné sněžení. „Trvalé teplo a sluneční svit jsou v nedohlednu,“ musí zklamat Jung. Dobré počasí v pátek a v sobotu by se mělo využít, předtím i potom to vypadá šedivě.

Zpočátku byly po celý týden hlášeny letní teploty – pozitivní předpověď však dlouho nevydržela. „Studené vejce nám tento týden zkazí jarní počasí,“ říká odborník na počasí Dominik Jung. Noční teploty minus pět stupňů nejsou ničím neobvyklým. V nadmořské výšce 1 500 metrů může být dokonce až minus osm stupňů. Jak dlouho bude tato meteorologická horská dráha letos trvat?

Může ještě chvíli trvat, než bude dosaženo trvale vysokých teplot. Dominik Jung hovoří o skutečné jízdě na horské dráze. Po čtvrtečních mrazech bude v pátek a v sobotu teplo: v sobotu může být až 26 stupňů. „Kdo se těší na trvale teplé a krásné jarní počasí, bude muset zatím odložit,“ říká Jung. Naopak léto má být teplejší než mnohá předchozí. Takže místo chladného a vlhkého by mohlo být brzy teplé a suché – vyhlídky na počasí jsou růžové.

Zdroj: fr.de