Bývalý americký prezident Donald Trump poprvé po opuštění prezidentského křesla vystoupil s veřejným projevem, ve kterém zkritizoval svého nástupce Joea Bidena, promluvil o závislosti USA na ruské ropě a nevyloučil účast v příštích prezidentských volbách. (Foto: Twitter)

„Budeme pokračovat, nejsme zdaleka u konce…Zvítězíme,“ uvedl Trump, když vystupoval na konferenci Conservative Political Action Conference 2021 v Orlandu na Floridě.

Trump svým přívržencům slíbil, že bude „bojovat po boku s nimi“ a také obvinil Demokratickou stranu a „fejková média“ z toho, že rozpoutaly „historický boj“ s republikány o budoucnost USA. „Nepodaří se jim nás umlčet,“ ujistil Trump.

Bývalý prezident se také ostře vyjádřil o práci svého nástupce na postu prezidenta.

„Joe Biden měl nejkatastrofičtější první měsíc ze všech prezidentů současné historie. Již ukázal, že je proti pracovním místům, proti rodinám, proti hranicím, proti energetice, proti ženám a vědě,“ oznámil Trump.

Podle něj Biden ve své politice nahradil princip „Amerika na prvním místě“ za „Ameriku na posledním místě“.

Trump také zkritizoval prohlášení současného prezidenta o vícestranném přístupu ke světovým problémům, když vyjádřil názor, že USA si nemohou dovolit zabývat se problémy celého světa. Trump také demokraty označil za „loutky Číny“.

Bývalý americký prezident také zkritizoval rozhodnutí USA o návratu do Pařížské klimatické dohody, podle něj to zemím „s nižšími standarty“, jako jsou Rusko, Indie a Čína, umožňuje vyšší exhalace. Trump tvrdil, že sám dosáhl „energetické dominance“ a udělal z USA „energetickou velmoc“.

„Za radikálních demokratů již cena benzínu stoupla o třetinu,“ oznámil Trump nehledě na to, že administrativa USA nevytváří ceny paliv.

„Nyní budeme závislí na dodávkách ropy z Ruska a Blízkého východu,“ předpověděl bývalý prezident USA.

Trump také nevyloučil, že bude znovu kandidovat na amerického prezidenta. Příští prezidentské volby v USA proběhnou v roce 2024.