Bývalý prezident Spojených států Donald Trump vyzval k okamžitému „mírovému ukončení“ probíhajícího rusko-ukrajinského konfliktu, který začal letos 24. února, kdy ruský prezident Vladimir Putin nařídil invazi v sousední zemi. (Foto: Youtube)

Při sobotním projevu na shromáždění „Zachraňme Ameriku“ v americkém státě Nevada bývalý prezident varoval, že „z naší země nezbude nic jen proto, že ignoranti nemají ponětí“ o nebezpečí eskalace a jaderných zbraní.

Trump prohlásil: „Musíme požadovat okamžité jednání o mírovém ukončení války na Ukrajině, jinak skončíme ve třetí světové válce a z naší planety nezbude nic.“

Trumpova poznámka přichází po Bidenově varování před rizikem jaderného „Armagedonu“, které později Bílý dům upřesnil. Biden minulý týden prohlásil, že svět se poprvé po 60 letech potýká s jaderným „armagedonem“.

Biden řekl demokratickým dárcům v New Yorku, že „poprvé od kubánské raketové krize nám hrozí přímé použití jaderných zbraní, pokud budou věci skutečně pokračovat v nastoupené cestě“.

Zdroj: wionews.com