Prezident USA Donald Trump Trump oznámil vítězství nad teroristickou organizací Islámský stát (zakázaná v Rusku), napsal to na Twitteru. Bílý dům uvedl, že USA začaly stahovat ze Sýrie vojska. (Foto: Wikipedia)

„Zvítězili jsme nad IS v Sýrii, což byl jediný důvod, proč jsme tam byli za vlády Trumpa," napsal na své stránce na Twitteru.

Agentura  Bloomberg s odvoláním na své zdroje informuje, že Trump nařídil úplné stažení vojsk ze Syrské arabské republiky.

Noviny The Wall Street Journal s odvoláním na zdroje dříve napsaly, že se ozbrojené sily USA chystají úplně opustit severovýchod země. Podle stanice CNN, která se odvolává na zdroje na vojenském rezortu, toto rozhodnutí přijal Trump. Stanice uvádí, že se v současnou chvíli v Sýrii nachází dva tisíce americký vojáků.

V reakci na to zástupce Izraele v OSN Danny Dannon prohlásil na brífinku, že Izrael bude pokračovat v boji proti íránským vojáků, i kdyby se Američané stáhli.

„Máme své obavy kvůli Sýrii, kvůli přítomnosti íránských vojsk v Sýrii a uděláme všechno, abychom ochránili náš lid bez ohledu na americká vojska, ruská vojska nebo nějaké další národy. Budeme pokračovat v naší politice, která se zakládá na tom, abychom nedovolovali Íráncům budovat základny vedle našich hranic," řekl Dannon novinářům.