V rozhovoru pro Fox News Donald Trump okomentoval politickou kampaň probíhající před listopadovými prezidentskými volbami. Současná hlava amerického státu si nemyslí, že bývalý vice prezident Joe Biden je vhodnou kandidaturou na nejvyšší statní pozici v USA. (Foto: Flickr)

„Biden chce zničit naši zemi, ztrojnásobit daně,” prohlásil Trump a zároveň zpochybnil mentální schopnosti svého možného 77letého volebního soupeře. 

„Biden se neumí kloudně vyjádřit (…) Čte z napovídače a pak se vrací do svého suterénu. (…) Řekl bych, že je nekompetentní, aby byl prezidentem. Abyste byli prezidentem, musíte být bystrý a tvrdý atd. (…) Joe neví, zda je naživu, OK?” uvedl. 

Joe Biden má být jmenován prezidentským kandidátem od demokratů na sjezdu jejich strany v druhé polovině srpna. Pro vyzdvihnutí své kandidatury měl politik dostat podporu 1991 stranických delegátů, list The New York Times však uvádí, že Biden již má více než 2600 hlasů.  

Prezident Trump si také měl zajistit dost hlasů pro opětovné kandidování od Republikánské strany. Volby prezidenta Spojených států se mají uskutečnit 3 listopadu. 

Dle analýzy veřejného mínění, kterou provedl kanál Fox News, je Joe Biden o 8 % populárnější ve srovnání s Donaldem Trumpem, ale během posledního měsíce se mezera mezi politiky zkrátila. Současné mohou hlavě Bílého domu odevzdat svůj hlas 41 % občanů USA, Bidenovi – 49 %, ostatní se ještě nerozhodli.  

Mnohem citelnější, 15%, rozdíl voličských preferencí však demonstruje společný průzkum Washington Post a ABC News. Bidena by tak volilo 55 % dotázaných, Trumpa – 40 %.   

Zdroj:  foxnews.com