Lékařské centrum Vanderbiltovy univerzity (VUMC) smazalo webové stránky své transgenderové kliniky poté, co novinář Matt Walsh podrobně popsal, že lékař propaguje transgenderové operace jako „velký zdroj peněz“ pro tuto instituci. (Foto: Youtube)

Videa, která Walsh získal, také ukazují zjevné výhrůžky lékařům VUMC, kteří se proti těmto zákrokům postavili, a to i z náboženských důvodů.

Walsh svá zjištění zveřejnil v úterý v dlouhém vlákně na Twitteru. V něm je vidět, jak se doktorka Shayne Taylorová chlubí tím, jak přesvědčila Nashville, aby se pustil do přechodu pohlaví, protože je to „velký zdroj peněz“, zejména proto, že operace vyžadují spoustu „následných kontrol“.

Podle doktorky Ellen Claytonové jsou ti, kdo mají „výhrady svědomí“, „problematičtí“ a každý, kdo se postaví proti programu transgenderových operací, bude čelit „následkům“.

„Pokud se chystáte uplatnit výhradu svědomí, musíte si uvědomit, že je to problematické,“ řekla Claytonová. „Děláte něco jinému člověku a za své přesvědčení neplatíte. Myslím, že to je … skutečný problém.“

„Chci jen, abyste si odnesli domů, že říci, že něco neuděláte kvůli svému svědomí – kvůli svému náboženskému přesvědčení, není bez následků a nemělo by to být bez následků,“ pokračuje. „A já to prostě chci dát najevo.“

„Je nám dáno obrovské – pokud nechcete dělat tento druh práce, nepracujte ve Vanderbiltu.“

Marketing pro děti

UVMC také zpřístupňuje „Trans Buddies“ a další služby dětem, „včetně chemické kastrace“, píše Walshová – která dodává, že během posledního měsíce změnili své webové stránky, ale zapomněli smazat video z kanálu Vanderbilt Psychiatry na YouTube z roku 2020, které přiznává, že budou podávat hormony dětem již od 13 let.

Univerzita bude také provádět dvojitou mastektomii dospívajícím dívkám.

V reakci na Walshovu reportáž vyzval guvernér státu Tennessee Bill Lee (R) k vyšetřování VUMC.

„Dětská transgenderová klinika“ ve Vanderbilt University Medical Center vyvolává vážné morální, etické a právní obavy,“ řekl Lee deníku Daily Wire. „Neměli bychom připustit trvalá, život měnící rozhodnutí, která poškozují děti, ani politiku, která potlačuje náboženské svobody, a to vše za účelem finančního zisku. Musíme chránit děti z Tennessee a to si zaslouží důkladné vyšetřování.“

Vanderbilt mezitím zlikvidoval celou svou webovou stránku Transgender Clinic.

Zdroj: