Daily Maily s odkazem na zdroj z královské rodiny informoval, že vévodkyně ze Sussexu Meghan Markleová se chce více „politicky angažovat“ a mohla by dokonce letos „provést nějaký zásah“ do prezidentských voleb v USA. (Foto: Instagram)

„Má silné politické názory, které nyní, s pomocí vetší svobody, může veřejně vyjádřit,“ uvedl zdroj.

Zpráva přišla poté, co vévodkyně zveřejnila fotografie na oficiálním instagramovém účtu Sussex Royal, které byly udělány během cesty do Rwandy v březnu 2016 – čtyři měsíce předtím, než potkala prince Harryho.

Meghan proti Trumpovi

Před vztahem s členem královské rodiny americká herečka otevřeně útočila na Donalda Trumpa za to, že byl „rozdělující“ a „misogynistický“ (nepřátelský k ženám – red.). Jako vévodkyně se odmítla s ním setkat během jeho státní návštěvy v Británii v květnu a rozhodla se zůstat doma se svým synem Archie.

Zatímco Markleová již nemusí dodržovat úmluvu, že členy královské rodiny zůstávají nadstranickými, mohla by ještě vyprovokovat diplomatickou bouři, pokud by se rozhodla obnovit své útoky na Trumpa nebo se zapojit do politiky v Kanadě – kde nyní žije s Harrym a Archie, vysvětluje zdroj.

Politická ambice

Meghan je podle novin mimo jiné blízkou přítelkyní Jessicy Mulroneyové, švagrové bývalého kanadského premiéra Briana Mulroneyho. Je také blízko k současnému kanadskému premiérovi, liberálovi Justinu Trudeau.

Dříve Harry a Meghan vytvořili úzké pouto s Barackem a Michelle Obamou, zatímco jejich tajemnice pro komunikace Sara Lathamová dříve pracovala pro volební soupeřku Trumpa v roce 2016 Hillary Clintonovou.

Web také připomíná, že v roce 2018 se tvrdilo, že Meghan kdysi řekla blízkému spolupracovníkovi, že její konečnou ambicí je být prezidentem USA.

Před třemi lety údajně řekla novináři Piersovi Morganovi, že ne vždy usilovala o úspěch v showbusinessu. „Jako dítě jsem chtěla být prezidentem nebo moderátorem zpráv jako vy," řekla herečka.

Daily Mail ale dodává, že oficiální potvrzení nebo popření těchto zpráv zatím není k dispozici. Meghanina mluvčí odmítla zprávu komentovat.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Today, on International Day of Education, we highlight the importance of access to education for all. The Duchess of Sussex has focused on this both prior to becoming a member of the Royal Family and now as patron of The Association of Commonwealth Universities (@The\\\_ACU\\\_Official). • Working closely with CAMA, both The Duke and Duchess recognise the benefit both personally and to society at large when a young girl has access to education. On their recent tour to Southern Africa, The Duke supported the initiatives of @Camfed on the ground in Malawi ??. • Over the years, The Duchess has worked in developing communities, such as in Rwanda ?? and India ?? , to find the hindrances to girls’ ability to go to school and furthermore to stay in school. These can include lack of access to clean water, stigma surrounding MHM, cultural taboo, and many more reasons…. • As President and Vice President of The @Queens\\\_Commonwealth\\\_Trust, The Duke and Duchess thank all those who are working to give access to education for all. Image © World Vision / PA / @mynamahila / SussexRoyal

Příspěvek sdílený The Duke and Duchess of Sussex (@sussexroyal),