Tři dny poté, co se texaský guvernér Greg Abbott odvolal na „invazní klauzule“ státu, aby se vypořádal s rekordním přílivem migrantů, kteří nelegálně překračují jižní hranici, odhaluje nový plánovací dokument, který získaly deníky Army Times a Texas Tribune, že představitelé texaského vojenského ministerstva plánují nasadit flotilu plně pásových obrněných transportérů a jednotky Národní gardy. (Foto: Twitter)

Představitelé texaského vojenského oddělení vydali ve čtvrtek rozkaz velitelství, které vede operaci Osamělá hvězda, odhaluje. V něm je podrobně popsáno nasazení deseti obrněných transportérů M113 na hranici.

V pátek texaské vojenské oddělení vydalo prohlášení, že budou rovněž zvýšeny „lety letadel a bezpečnostní úsilí“.

„Tyto akce jsou součástí širší strategie, jejímž cílem je využít všechny dostupné nástroje k boji proti rekordní míře nelegální imigrace.

„Texaská národní garda přijímá bezprecedentní opatření k ochraně našich hranic a k odrazení a odvrácení imigrantů, kteří se snaží nelegálně překročit hranici,“ uvedlo ministerstvo.

Guvernér Abbott zahájil v březnu 2021 operaci Osamělá hvězda a nasadil vojáky a policisty texaského ministerstva veřejné bezpečnosti, aby čelili přílivu nelegálních migrantů překračujících hranici, zatímco Bidenova administrativa zavírala oči před migrační krizí, kterou vyvolala.

Reportér Fox News Bill Melugin zveřejnil na Twitteru šokující video z Eagle Pass v Texasu, pořízené prostřednictvím dronu vybaveného termovizním systémem. Uvedl, že dron „ukazuje velkou skupinu migrantů, kteří dnes brzy ráno [ve čtvrtek ráno] nelegálně překročili soukromý pozemek“.

Melugin uvedl, že podle zprávy Celní a pohraniční ochrany USA „bylo v sektoru Del Rio za posledních 24 hodin zaznamenáno více než 1 400 nelegálních přechodů a od 1. října 69 000“.

Texaský republikánský senátor Ted Cruz citoval Meluginův tweet a uvedl, že „od zvolení Joea Bidena překročilo hranici 5 000 000 nelegálních cizinců“, a dodal, že „jen za poslední měsíc překročilo hranici přes 230 nelegálních cizinců“.

Melugin ukázal, že příliv migrantů byl za Trumpa relativně nízký, ale od té doby za Bidena propukl.

Krátkodobé nasazení vozidel M113 není žádným překvapením. Tyto tanky jsou určeny k přepravě pěchotních jednotek a nebo tahání vybavení. Každý tank může být vybaven řadou zbraní, těžkými kulomety, granátomety a protitankovými střelami. Jaké zbraně budou na M113 texaské gardy na hranicích, není jasné.

Zdroj: zerohedge.com