Test DNA potvrdil, že Hunter Biden je otcem dítěte v Arkansasu, jehož narození popíral, uvádí se v soudním spisu, o němž jako první informoval list Arkansas Democrat-Gazette. (Foto: Youtube)

V dokumentu, který byl ve středu podán v okrese Independence v Arkansasu jménem matky dítěte Lunden Alexis Robertsové, se uvádí, že test DNA „s vědeckou jistotou“ určil, že Biden je otcem dítěte.

V podání se uvádí, že Biden, syn bývalého viceprezidenta Joea Bidena, „neočekává, že by zpochybnil výsledky testu DNA nebo proces testování“. Veřejně se k tomu nevyjádřil.

V květnu Robertsová, která uvedla, že ze vztahu s Hunterem Bidenem vzešlo dítě narozené v srpnu 2018, podala žádost o určení otcovství a výživné a žádost, aby za dítě platil zdravotní péči, uvedl deník Daily Beast.

Bidenova vztahová historie je komplikovaná. V roce 2017 dokončil rozvod se svou více než dvacetiletou manželkou Kathleen Bidenovou poté, co ho obvinila z utrácení peněz za drogy a striptýzové kluby.

V témže roce začal chodit s Hallie Bidenovou, vdovou po svém bratrovi Beauovi a matkou jeho neteře a synovce. Page Six v dubnu informoval, že se nedávno rozešli – což znamená, že dítě se narodilo během jejich vztahu.

Aby toho nebylo málo, letos v květnu si na překvapivé svatbě vzal za ženu Melissu Cohenovou.

Středeční podání se zabývá prezidentskou kampaní Joea Bidena a uvádí, že je „některými považován za osobu, která s největší pravděpodobností získá nominaci své strany a vyzve prezidenta Trumpa ve volbách v roce 2020“.

Uvádí se v něm, že členové Bidenovy rodiny jsou chráněni americkou tajnou službou, což naznačuje, že ochranu bude potřebovat i dítě.

Zdroj: businessinsider.com