Krok ruského prezidenta Vladimira Putina, který uvedl své jaderné síly do stavu zvýšené pohotovosti, protože invaze na Ukrajinu pokračuje, zvýšil poptávku po bunkrech soudného dne vyrobených na zakázku pro paranoidní boháče. (Foto: Rising S Co.)

Gary Lynch, generální ředitel texaské společnosti Rising S Co, řekl deníku The Sun, že od 24. února, kdy ruská vojska vtrhla na Ukrajinu, vzrostla poptávka po podzemních bunkrech soudného dne o více než 1000 %.

„Obvykle prodám dva až šest krytů měsíčně – a obvykle je pro nás zima klidným obdobím.“

„Ale jen ve čtvrtek jsem prodal pět kusů a dnes už jsem prodal další dva – nedá se říct, kolik dalších [objednávek] dostaneme.“

„Telefon nepřestal zvonit a rozeslali jsme tolik nabídek,“ dodal Lynch.

Pět bunkrů soudného dne prodaných v den ruské invaze se pohybovalo v rozmezí 70 000 až 240 000 dolarů. Ceny bunkrů začínají již na 40 000 dolarech a mohou dosahovat mnohamilionových částek v závislosti na potřebách klienta.

Foto: Rising S Co.

Lynch uvedl, že zájem o jeho bunkry soudného dne je po celém světě:

„Dostal jsem dotazy z Itálie. Dostal jsem poptávku ze Spojeného království, z Dánska, z Japonska, z Kanady, z USA – a to jen za víkend.“

„Zájem není izolovaný jen v USA, ale všude.“

Od invaze lidé na Novém Zélandu, v Austrálii, USA, Kanadě a Velké Británii panicky vyhledávají „bunkr soudného dne“. Koncem minulého týdne trend vyhledávání explodoval na rok nevídanou úroveň.

Lynch uvedl, že mu volají potenciální kupci, protože se obávají, že by Rusko mohlo napadnout další sousední země a mohlo by to vést k „plnohodnotné světové válce“.

Tento trend jsme už viděli dříve a lidé obvykle začnou v panice hromadit kritické věci pro přežití, jako jsou potraviny, munice, zbraně a drahé kovy. Bunkry pro případ soudného dne jsou luxusem jen pro bohaté.

Zdroj: zerohedge.com