V Kremlu hodnotí sloupek v americkém plátku Washington Examiner s výzvou k bombardování Krymského mostu jako bláznovství a hrůzný projev nekvalitní žurnalistiky, čemuž by měly věnovat pozornost bezpečnostní orgány včetně amerických, řekl tiskový mluvčí prezidenta RF Dmitrij Peskov.

Ve Washington Examiner se 15. května objevil sloupek autora Toma Rogana, v němž se uvádí, že Ukrajina „by měla vyhodit do povětří prvky Krymského mostu".

Podle názoru novináře má Ukrajina k dispozici prostředky, které jí umožňují zaútočit ze vzduchu na most takovým způsobem, aby ho alespoň dočasně vyřadila z provozu.

„Můžeme to samozřejmě hodnotit jako určité bláznovství. Dokonce bych řekl, že je to prostě takový hrůzný projev nekvalitní žurnalistiky, ale hraničící s výzvami, kterým by skutečně měly věnovat pozornost bezpečnostní orgány, a to i Spojených států amerických," řekl Peskov novinářům v odpovědi na otázku, jak v Kremlu hodnotí článek amerických novin.

Most na Krym z Krasnodarského kraje je nejdelší v Rusku, jeho délka činí 19 kilometrů. Zahájení automobilové dopravy bylo původně plánováno na prosinec 2018, ale práce byly dokončeny s předstihem, provoz byl ale konečně zahájen 16. května.