Šéf íránského ministerstva rozvědky Mahmoud Alavi prohlásil, že tajné služby země odhalily špionážní síť americké služby CIA, která fungovala nejen v Íránu, ale také v celém regionu. Informovala o tom agentura Mehr. (Foto: Wikimedia)

„Ve výsledku složité práce, která byla provedena proti CIA USA, byla odhalena síť 290 špionů, kteří pracují v různých zemích regionu, včetně Íránu,“ řekl Alavi.

Ministr také dodal, že Teherán sdělil tyto informace jiným státům, což způsobilo zadržení agentů CIA. Podle něj byly v Íránu desítky pracovníků americké tajné služby zapojeny do několika sfér, které mají velký význam pro zemi.

Alavi navíc uvedl, že se kromě CIA íránské služby zabývají hledáním pracovníků britské rozvědky Mi-6. Slíbil, že v nejbližší době tyto informace budou odhaleny přátelským státům, které o to budou mít zájem.

Od té doby, kdy moc převzala administrativa nynějšího amerického prezidenta Donalda Trumpa, Washington provádí tvrdou politiku vůči Íránu. USA vystoupily z jaderné dohody a uvalily velké sankce na ropný, bankovní a lodní sektor íránské ekonomiky.

Dříve v dubnu se Donald Trump rozhodl zanést do seznamu zahraničních teroristických organizací Íránské revoluční gardy. V odpovědi Nejvyšší rada národní bezpečnosti Íránu zařadila Ozbrojené síly USA do teroristických organizací. V úterý 8. dubna parlament Íránu schválil zákon o uznání za teroristické Centrální velitelství vojenského letectva USA (CENTCOM).

Zdroj:  radiofarda.com