Tým Apolla 10 slyšel při obletech Měsíce v roce 1969 ‚příšernou muziku‘ Byli na odvrácené straně Měsíce, takže nemohla pocházet ze Země. (Foto: Youtube / NASA)

Tým debatoval, zda to říci velení NASA doma Záznamy této události byly odtajněny v roce 2008 a tento Měsíc je přehrají na Science Channel jako Nevysvětlené složky NASA Viz poslední aktualizace NASA na

Bylo odhaleno, že Astronauti Apollo, kteří oblétali Měsíc dva měsíce před slavným přistáním Neila Armstronga v roce 1969, slyšeli na jeho odvrácené straně mimo dosah rádiového vysílání ze Země nevysvětlitelnou ‚hudbu‘.

Nedávno odhalené záznamy provedené z této cesty NASA, které snímaly průlet kabiny Apolla 10 kolem odvrácené strany Měsíce, ukázal, jak astronauti reagují překvapeně a zmateně na nepozemsky skučící zvuk v jejich sluchátkách.

Zvuk začal, jakmile kabina prováděla hodinový let kolem odvrácené strany Měsíce mimo dosah jakéhokoliv vysílání ze Země. Zmatení astronauti jsou v jednom okamžiku slyšet, jak diskutují, zda by to měli říci velení NASA nebo ne.

Měsíční hudba: Kabina Apolla 10 (na obrázku) byla na odvrácené straně Měsíce, když její posádka v rádiu slyšela ‚příšernou hudbu‘

Překvapení: Tým (zobrazení odleva doprava: Eugene Cernan, Tom Stafford a John Young) debatovali, zda říci velení NASA o této ‚kosmické muzice‘, kterou slyšeli

‚Slyšíte to? Ten hvízdavý zvuk? Jůůů!‘ říká jeden z nich.

Další astronaut říká, že slyší: ‚To zní jako, víte, muzika odněkud z vesmíru.‘

‚No, je to určitě příšerná muzika,‘ souhlasí jeho kolega.

A nikoliv, tak ‚hudba‘ neměla nic společného s Odvrácenou stranou Měsíce (The Dark Side of the Moon) od Pink Floydů, která vyšla o čtyři roky později.

Ty zvuky trvaly skoro celou hodinu, po kterou ta kabina byla na odvrácené straně Měsíce, tento záznam byl zpátky na Zemi NASA archivován až do roku 2008, kdy byl odtajněn. Teď byl odhalen v nadcházející třetí sezóně seriálu Science Channel s názvem Nevysvětlené složky NASA (NASA’s Unexplained Files).

Záhadné: Typická vysvětlení pro takovéto zvuky – včetně interferencí způsobených magnetickými poli nebo atmosférou – se nedají na Měsíci uplatnit, čímž zůstává jejich původ záhadou.