Už od sedmdesátých let minulého století mohou obyvatelé Ruska naladit na svých rádiích frekvenci, která je dosti podivná. Neustále vysílá podivné bzučení prokládané kódem slov a čísel. Zajímavější je, že se nikdo k vlastnictví této stanice nehlásí a její účel je také záhadou. Stanice vysílá na frekvenci 4625 kHz. (Foto: Youtube)

Bzučák, UVB-76, nebo třeba MDZhB, to vše jsou jména pro stanci, která nevysílá nic, a přesto má tolik fanoušku. Dodnes ale nikdo netuší kdo, nebo co vysílá bzučivý signál v rádiu, proto si lidé vytvořili vlastní teorie.

Rozmanitost je opravdu veliká, někteří si myslí že stanici využívají tajné zpravodajské služby, další příznivci stanice mají za to, že jde o zprávy mimozemského charakteru.

Aby toho nebylo málo zdá se, že rozhlasová stanice se přesouvá z místa na místo. Dnes vychází signál z ruských bažin poblíž města Petrohrad. Předtím ale signál vycházel z vysílače poblíž města Povarovo, které leží asi 10km severozápadně od Moskvy. Je tedy možné, že stanice opravdu mění svá místa, aby si uchovala svou anonymitu.

Rádiový signál naladíte na frekvenci 4625 kHz, od konce sedmdesátých let vysílá podivné bzučení, zřídka prokládané hlasem, který čte rusky směs čísel, jmen a slov.

V průběhu let se o vysílaní zajímalo čím dál víc lidí, mnozí z nich se stali doslova posedlými rozluštěním tajemství, které se schovává za signálem. Přesto, že teorií vzniklo mnoho, nikdo šifrám nerozumí a nedokáže je vysvětlit.

I přes fakt, že z téhle stanice nikdy neuslyšíte hitparádu posledních novinek, existují lidé, kteří stanici poslouchají každý den. Konec konců můžete se sami přesvědčit, jak záživný poslech to je.