Slovinská ministryně zahraničí Tanja Fajon signalizuje své podřízení se globalistické agendě prohlášením (či požadavkem), že suverénní národy musí „respektovat“ mezinárodní pravidla „světového řádu“. (Foto: Twitter)

Fajonová je předsedkyní sociálních demokratů, kteří jsou součástí Strany evropských socialistů, a bývalou poslankyní Evropského parlamentu za Slovinsko.

Fajonová měla v roce 2023 diskutovat o „globální fragmentaci“, která se zdá být základním tématem akce.

Globalisté v několika panelech naznačili svou frustraci z toho, že se vlády jednotlivých zemí oddělují od klíčových agend WEF, včetně globální reakce na pandemie, války na Ukrajině a změny klimatu.

Ve svém dnešním tweetu Fajonová rovněž vyzvala k většímu zapojení většího počtu korporátních aktérů, nikoliv pouze vlád, do iniciativ WEF.

Tón Davosu je zatím rozhodně pochmurný, mnozí účastníci naříkají nad výsledky globálních pandemických opatření a nedostatkem sjednocení v otázce změny klimatu.

Nezmiňují se však, alespoň ne přímo, o tom, že z velké části je to způsobeno masovým odporem veřejnosti v mnoha regionech. Zdá se, že establishment vyslovil předpoklady o svém postupu v roce 2022, které se nenaplnily.

Zdroj: summit.news