Neschopnost Švédska řádně integrovat velké množství migrantů vedla podle levicové švédské premiérky Magdaleny Anderssonové k vytváření paralelních společností a násilí gangů. (Foto: Youtube / ilustrační)

Anderssonová se tak vyjádřila po celonárodních nepokojích migrantských gangů o velikonočním víkendu, které si vyžádaly stovku zraněných policistů.

Podle premiérky je hlavní příčinou nepokojů přístup Švédska k islámskému extremismu a jeho selhání při přijímání velkého počtu migrantů.

„Segregace zašla tak daleko, že ve Švédsku máme paralelní společnosti. Žijeme ve stejné zemi, ale v odlišné realitě,“ řekla Anderssonová.

„Integrace byla špatná a vedle toho jsme zažili intenzivní imigraci. Naše společnost byla příliš slabá, zatímco peněz pro policii a sociální služby příliš málo,“ dodala.

Jak jsme již dříve zdůraznili, německá média reagovala na násilné nepokoje ve Švédsku, kterých se účastnili především muslimští migranti, tvrzením, že k nepokojům došlo v důsledku „pravicových demonstrací“.

Ukrajinští uprchlíci také vyjádřili přání vyhnout se posílání do Švédska, protože mají pocit, že je příliš nebezpečné.

Švédsko, které bylo před 20 lety, před masovou nekontrolovanou imigrací, jednou z nejbezpečnějších zemí v Evropě, je nyní druhou nejnebezpečnější zemí na kontinentu, pokud jde o trestné činy se zbraní v ruce, hned za Chorvatskem.

V loňském roce německý deník Bild přinesl titulek: „Švédsko je nejnebezpečnější zemí v Evropě“.

Střelba ve Švédsku dosáhla v loňském roce rekordní úrovně, protože úřady stále méně zvládají kriminalitu gangů migrantů. V celé zemi bylo spácháno 46 vražd při 335 přestřelkách, přičemž k většině z nich došlo v migrantských hotspotech Malmö, Göteborgu a Stockholmu.

„Počet obyvatel Švédska narozených v jiné zemi se za posledních dvacet let zdvojnásobil na 2 miliony a přistěhovalci nyní představují pětinu všech lidí žijících v této skandinávské zemi, což je mnohem více než v sousedních zemích, jako je Finsko, Norsko a Dánsko, které proti přistěhovalectví zaujaly tvrdší postoj,“ uvádí RMX News.

„Za posledních 40 let byli premiérovi sociální demokraté u moci 28 let, včetně posledních osmi let.“

Zdroj: rmx.news