Západoafrická zločinecká síť Black Axe známá obchodováním s lidmi, drogami, podvody a používáním bizarních okultních rituálů a mučení, nucení žen k prostituci se šíří po celém Švédsku.

Policie se obává, že Black Axe (Černá sekera) mezinárodní zločinecká organizace se sídlem v Nigérii, začíná získávat prostor v Uppsale poté, co se již etablovala ve městech jako je Stockholm, Gothenburg a Malmö, píše SVT Nyheter.

„Zabývají se hlavně obchodováním s lidmi," říká mluvčí policie v Uppsale Jale Poljarevius.

„Drží ženy jako rukojmí a pomocí voodoo je ovládají, chtějí aby věřili, že skončí špatně, pokud odejdou z práce pro Black Axe. Jsou však také zapojeni do prodeje kokainu a heroinu,“ dodal Poljarevius.

„Policie také dlouho sleduje, že ženy z Nigérie zveřejňují reklamy na prostituci v naší oblasti,“ poznamenává Jale Poljarevius.

Černá sekera zatím zakořenila v Itálii, Kanadě, Švédsku a jinde v Evropě.

Úřady ve Švédsku se obávají, že zavedení další zločinecké sítě v již tak přeplněném podsvětí  by mohlo vést k nárůstu násilí. Podle zprávy, která byla zveřejněna začátkem tohoto měsíce švédskou policií, ve městě Stockholm pracuje nejméně 50 organizovaných gangů – oproti 39 v roce 2015.

„Můžete jenom spekulovat, ale není to tak, že jiné gangy řeknou:" Ó, tady přichází Černá sekera – vítejte ve hře "- je to už hodně přeplněné," řekl Poljarevius