Švédská žurnalistka a „kulturní kritička“ Kristina Lindquist sice odsuzuje instituci manželství jako takovou, říká ale, že když jde o sňatky s žadateli o azyl, za účelem pomoci jim zůstat ve Švédsku, tak je to pro takové manželství „úžasný důvod“.

„Aby nějaký člověk dostat povolení k trvalému pobytu uprchlíka – tak má těžko větší příležitost si to zařídit jinak než přes sňatek s někým, kdo to může udělat a chce to,“ řekla.

Podle nedávných průzkumů se imigrace stala hlavní starostí švédských voličů před letošními národními volbami naplánovanými v další části roku.
Ač někteří, jako Lindquist, nadále prosazují politiku masové imigrace, která byla populární během migrační krize roku 2015, tak švédští voliči se čím dál více obrací k politice proti masové migraci zaměřených Švédských demokratů.

V nedávné televizní debatě vůdců vyhrál vůdce Švédských demokratů (SD) Jimmie Åkesson průzkumy, které se po debatě zabývaly imigrací stejně jako zákonem a pořádkem, když v této debatě naprosto zvítězil. SD od té debaty v průzkumech dramaticky narůstá, když je poslední průzkum YouGov umístil těsně bok po boku na první místo spolu s vládnoucími Sociálními demokraty.

Zdroj: breitbart.com