Stovky násilníků na dětech byly zatčeny po celém světě při jednom z největších zátahů na mezinárodní pedofilní gangy v historii. (Foto: Flickr)

Podle tiskové zprávy Europolu objevily orgány činné v trestním řízení odporné snímky znásilňování dětí včetně „snímků zobrazujících sadistické akty sexuálního zneužívání kojenců a dětí“ poté, co v roce 2019 jeden z poskytovatelů online služeb oznámil, že jeho služby jsou využívány ke sdílení snímků sexuálního zneužívání dětí.

Informuje o tom server Dailycaller.com:

V tiskové zprávě se uvádí, že dosavadní vyšetřování vedlo k otevření 836 případů a k zajištění ochrany 146 dětí v mezinárodním měřítku. Policie podle tiskové zprávy identifikovala více než 100 podezřelých v celé EU a 46 jich zatkla na Novém Zélandu.

Vyšetřování vedly novozélandské orgány, kterým pomáhaly USA, Velká Británie, Kanada, Austrálie a několik evropských zemí.

„Tato operace bude mít dopad na celosvětové sítě, které obchodují s tím nejstrašnějším a nejškodlivějším materiálem, a jsme mimořádně hrdí na to, jaký bude mít dopad na životy dětí po celém světě,“ uvedl podle deníku The New York Times Tim Houston, který operaci vedl na novozélandském ministerstvu vnitra.

Zdroj: dailycaller.com