Ministr obrany Slovenské republiky Jaroslav Naď po ruské invazi na Ukrajinu prohlásil, že ruský prezident Vladimir Putin je „srovnatelný s Hitlerem“. (Foto: Wikimedia)

Vyplývá to z jeho rozhovoru pro deník The New York Times:

„Pan Putin, řekl (Jaroslav Naď – pozn. red.), „se rovná Hitlerovi“ a musí být zastaven na Ukrajině, než se bude moci posunout dál na Západ,“ stojí v článku.

Podle slov slovenského ministra obrany Ukrajina doslova bojuje o budoucnost Evropy.

Pan Jaroslav Naď uvedl, že před ruskou invazí by bylo nemyslitelné, aby jeho země posílala velké množství zbraní přes svou východní hranici zdarma.

„Ale taková je nová světová realita. Jsme frontový stát. Máme na hranicích válku a do naší země přichází více než 330 000 Ukrajinců. Paradigma je nyní zcela jiné,“ uvedl slovenský ministr v rozhovoru.

Jaroslav Naď zdůraznil, že jediné, o čem nyní uvažuje, jsou životy, které lze na Ukrajině zachránit.

„Rusko zabíjí na Ukrajině tisíce lidí a já nebudu počítat hlasy, které bych ztratil – nebo získal – na základě rozhodnutí vlády pomoci. Jediné, co počítám, jsou životy, které můžeme na Ukrajině zachránit,“ řekl ministr.

Jak informovala agentura Ukrinform, prezident Polské republiky Andrzej Duda prohlásil, že Putin a ruská armáda páchají na Ukrajině bezprecedentní zločiny, jako kdysi Hitler a SS.

Zdroj: ukrinform.net