Reportér CMG vedl 31. srpna na letišti v Kábulu exkluzivní rozhovor s Anasem Haqqanim, vysokým vedoucím Tálibánu. (Foto: Youtube)

K otázce velkého množství obětí z řad nevinných občanů při opakovaných leteckých úderech americké armády před stažením z Afghánistánu Haqqani uvedl, že v uplynulých 20 letech americká armáda vždy prohlašovala, že kdo zabíjí afghánské občany, je Tálibán, úmyslně prováděla negativní propagaci, skutečným ničitelem v Afghánistánu je však americká armáda.

Anas Haqqani uvedl, že všichni viděli zničené letiště, a vědí, jak odešla americká armáda z letiště. Všechny země světa by měly vědět, že Spojené státy v uplynulých 20 letech prováděly negativní propagaci ohledně Tálibánu v Afghánistánu, uváděly, že Tálibán zabíjí nevinné lidi a zničil města, ale Tálibán nezničil žádné místo, poté, co vstoupil do Kábulu.

Anas Haqqani dodal, že Tálibán si přeje, aby nebylo letiště zničeno, protože je to symbol státní suverenity, a letadla jsou také státním majetkem.

Bohužel, americká armáda před stažením zničila letadla a většinu dalších zařízení. Tálibán tomu nebude nečinně přihlížet, bude se snažit zajistit obnovu provozu letiště, aby sloužilo státním zájmům.